Як безпечно позбутися мишоподібних гризунів?
09 | 08 | 2021
Як безпечно позбутися мишоподібних гризунів?

Нарешті закінчилась нелегка збиральна кампанія і врожай 2017 року перемістився з поля у сховища та елеватори. Надзвичайна спека цього літа таки далась взнаки і втратити ще хоча б жменю зерна, яку так тяжко відвойовано у природи, було б великою прикрістю – і з моральної, і з матеріальної точки зору. Перед  сільгоспідприємцями постає нова проблема, яку вони із року в рік намагаються вирішити. Мова йде про величезні збитки, які зазнають аграрії через мишоподібних гризунів.

Найбільші втрати зазнають озимі зернові культури та багаторічні трави: восени і взимку шкідники поїдають стебла і  зелене листя, а також корінці озимих культур і багаторічних трав; влітку вони підгризають стебла озимої пшениці або ячменю і харчуються зерном. Без проведення превентивних мір по захисту свого урожаю, втрати можуть досягнути 50%!

Масове розмноження мишоподібних гризунів припадає на весну та осінь. Крім того, восени відбувається міграція гризунів у склади готової продукції. Аграрії на власному досвіді знають, що така «мишина навала» - це справжня катастрофа. Сподіватися на те, що пшениця на сусідньому елеваторі або у сховищі виявиться для шкідників більш привабливою, не варто - мишоподібних гризунів в природі стільки, що їх, на жаль, вистачить на всіх. Тому, потрібно терміново вживати відповідні заходи по боротьбі з ними.

Але такі проблеми зазнає не тільки сільське господарство. Не менше страждають від мишоподібних гризунів продуктові та овочеві бази, торгові підприємства. На промислових підприємствах ці шкідники можуть вивести з ладу технічне обладнання, верстати. Гризуни проникають на повітряні і водні судна, у вагони, автомобілі, псують майно, обшивку сидіння та інші частини машин.

Гризуни є джерелами інфекційних і особливо небезпечних захворювань, сприяють поширенню інфекції, серед них: туляримія, холера, псевдотуберкульоз, чума тощо. Факторами передачі псевдотуберкульозу є забруднені гризунами овочі і страви з них, рідше молочні продукти.

Як правило, самостійні спроби позбутися від паразитів виявляються марними, адже вищесказані шкідники не тільки легко адаптуються до нових умов, а й дуже швидко розмножуються. При цьому популяції у мишоподібних гризунів досить великі - до 20 дитинчат у однієї самки за приплід. Тим більше, малоефективними будуть народні методи боротьби з гризунами, які часто застосовуються на дачних ділянках.

Значна кількість підприємців продовжують використовувати фосфід цинку, хоча це високотоксичний препарат, що вимагає особливої обережності та давно заборонений на територіях багатьох країн світу. До того ж використовувати його можна тільки на сухій харчовій основі і з урахуванням кліматичних умов. Дощ і вологий ґрунт, сприяють повній або частковій нейтралізації фосфіду цинку.

На сьогодні найефективніший і екологічно-безпечний метод захисту від мишоподібних гризунів є застосування нашого біологічного препарату «Родента-Біо».

Біопрепарат виготовляється на основі бактерій Ісаченко і має сувору вибіркову патогенність, тобто знищує тільки мишоподібних гризунів. Екологічно безпечний для людей, тварин та навколишнього середовища

Препарат можна використовувати в будь-яку пору року, навіть взимку при температурі -25 ºС. Оптимальні, найефективніші терміни – в осінньо-зимовий та ранньо-весняний періоди, коли температура повітря коливається від +10 ºС до -10 ºС. Біологічна ефективність препарату не менше 90%.

Дія препарату починається через 20-35 хвилин після попадання його у шлунок мишоподібного гризуна,  викликаючи патогенез брюшного тифу. Продовжує захисну дію при повторному заселенню шкідника, внаслідок перезараження від загиблих особин до 40% нових мишоподібних гризунів знищується без додаткового внесення препарату.

«Родента-Біо» зареєстрована на державному рівні для захисту від мишоподібних гризунів в органічному виробництві відповідно до стандартів Європейського Союзу.

Препарат можна придбати і замовити у центральному офісі та у наших районних представників.

obladnenia